Νίκη ύστερα από περίπου τρεις μήνες για τον ΟΦΗ * Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης 1-1 * Λαμία-Βόλος 1-1 * ΑΕΛ-Παναιτωλικός 1-1 * Η βαθμολογία των playouts

ΟΦΗ

Βαθιά βαθμολογική «ανάσα» πήρε ο ΟΦΗ, πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στη Super League μετά από σχεδόν τρεις μήνες.

Η κρητική ομάδα επικράτησε στο γήπεδο «Θόδωρος Βαρδινογιάννης» 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα, σε αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική των πλέι-άουτ, και ανέβηκε στους 23 βαθμούς, αφήνοντας πίσω του Παναιτωλικό και ΑΕΛ, που κοντράρονται σε λίγη ώρα στη Λάρισα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με τον Παμλίδη, αλλά τα γκολ των Σαρδινέρο (52΄) και Σολίς (61΄ με πέναλτι) έδωσαν στον ΟΦΗ το πρώτο του «τρίποντο» μετά τις 7 Ιανουαρίου και το 2-0 επί της Λαμίας (έκτοτε οι Κρήτες είχαν πάρει μόλις δύο βαθμούς σε δώδεκα αγώνες).

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω και τους γηπεδούχους να χάνουν σπάνια ευκαιρία στο 7ο λεπτό όταν, μετά από σουτ του Μεγιάδο που κόντραρε, η μπάλα στρώθηκε στον Σαρδινέρο στη μικρή περιοχή, με τον Λοντίγκιν εξουδετερωμένο, όμως ο Πίρσμαν έπεσε με αυτοθυσία και έδιωξε σε κόρνερ το πλασέ του Ισπανού επιθετικού.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε την κατοχή, αλλά ο ΟΦΗ ήταν αυτός που απείλησε ξανά στο 23΄, με τον Κάργα να διώχνει την κεφαλιά του Στάρτζεον. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 39΄, με το σουτ του Ελευθεριάδη που πέρασε άουτ, και τελικά προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κοντινό πλασέ του Παμλίδη, που πήρε το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Βάτερμαν σε προβολή του Ελευθεριάδη.

Ευρισκόμενος με την… πλάτη στον τοίχο, ο ΟΦΗ μπήκε πολύ δυναμικά στο β΄ ημίχρονο και αντέδρασε. Βοήθησε βεβαίως και το λάθος του Κάργα, που έδωσε στο 52΄ τη δυνατότητα στον Σαρδινέρο να μπει στην περιοχή και με υπέροχη λόμπα να νικήσει τον Λοντίγκιν, ισοφαρίζοντας το σκορ.

Με ανεβασμένη ψυχολογία, οι Κρήτες έψαξαν το δεύτερο γκολ και το βρήκαν στο 61΄ με πέναλτι του Σολίς, που καταλογίστηκε μετά από εξέταση του βίντεο για χέρι του Κάργα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα, παρότι δεν έχει βαθμολογικό κίνητρο και «βλέπει» μπροστά του τον ημιτελικό του κυπέλλου με τον Ολυμπιακό, δεν παράτησε το παιχνίδι και απείλησε στο 69΄ με τον Πίρσμαν, το σουτ του οποίου πέρασε λίγο άουτ, αλλά και στο 77΄ με ατομικη προσπάθεια και δυνατό σουτ του Μιλιντσεάνου, που εξουδετέρωσε ο Βάτερμαν. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ως το τέλος, αλλά ο ΟΦΗ άντεξε και… ανάσανε, χάνοντας όμως τον Σόουζα, που τραυματίστηκε στο 90΄ και αποχώρησε υποβασταζόμενος.

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Κίτρινες: Λυμπεράκης, Βούρος – Παμλίδης, Νάουμετς, Κάστρο

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Βούρος, Διαμαντής, Μαρινάκης, Σακόρ, Μεγιάδο, Σολίς (76΄ Μπαλογιάννης), Στάρτζεον (81΄ Νοικοκυράκης), Γρίβας (46΄ Σόουζα / 90΄ Βαφέας), Σαρδινέρο

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Πίρσμαν, Κάργας, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Μπρένερ (58΄ Μιλιντσεάνου), Ελευθεριάδης (46΄ Νάουμετς), Παμλίδης

Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης 1-1: Βολεύτηκαν και οι δύο

Φάση από την αναμέτρηση ανάμεσα σε Ατρόμητο και Απόλλωνα Σμύρνης για τα playouts της Super League Interwetten.

Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 για την 2η αγωνιστική των playouts της Super League Interwetten με τον Φατιόν να ανοίγει το σκορ στο 49′ και τον Μανούσο να απαντάει άμεσα στο 51′ σε ένα ματς με λίγες ευκαιρίες.

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 2η αγωνιστική των playouts της Super League Interwetten. To 1-1 ήταν ένα αποτέλεσμα που βόλεψε και τους δύο, αφού ισοβαθμούν στους 29 πόντους με απόσταση ασφαλείας από τις επικίνδυνες θέσεις της βαθμολογίας.

Σε ένα παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 49ο λεπτό με τον Άντονι Φατιόν, για να ισοφαρίσει άμεσα στο 51′ ο Γιώργος Μανούσος για την ομάδα του Περιστερίου.

ΓΚΟΛ Ο ΦΑΤΙΟΝ, ΑΠΑΝΤΗΣΕ Ο ΜΑΝΟΥΣΟΣ

Ενώ το πρώτο μέρος δεν προσέφερε θέαμα, το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις. Το σκορ άνοιξε στο 49ο λεπτό ο Άντονι Φατιόν. Ο παίκτης του Απόλλωνα βρήκε χώρο έξω από την περιοχή με τους παίκτες του Ατρομήτου να μην τον μαρκάρουν, εκείνος σούταρε και νίκησε τον Μανδά για το 0-1.

Η απάντηση του Ατρομήτου ήταν άμεση και συγκεκριμένα στο 51ο λεπτό. Ο Μανούσος πάτησε περιοχή, έπειτα από την πάσα του Ενσικούλου και από δύσκολη γωνία έγραψε το 1-1. Το γκολ αρχικά δεν μέτρησε ως οφσάιντ, όμως μετά από εξέταση στο VAR επικυρώθηκε.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε σαφώς καλύτερο ρυθμό, όμως και πάλι οι ευκαιρίες ήταν λίγες, με τις μονομαχίες στη μεσαία γραμμή να κυριαρχούν. Στο 69ο λεπτό ο Μανούσος πήρε μία κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Απόλλωνα.

Στο 78΄ο Χαρίσης τραυματίστηκε στο αριστερό του γόνατο, με τους ανθρώπους των Περιστεριωτών να φοβούνται ότι υπέστη ρήξη χιαστού.

Όσο κυλούσαν το λεπτό προς το τέλος του παιχνιδιού, ο Ατρόμητος είχε την κατοχή, αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει, με τις δύο ομάδες να κάνουν αρκετά λάθη στη μεσαία γραμμή. Οι δύο ομάδες επέλεξαν να μην ρισκάρουν και έτσι το δεύτερο μέρος έμεινε στο 1-1.

ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΕΣ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ

Χωρίς σπουδαίες ευκαιρίες κύλησε το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Απόλλωνα Σμύρνης. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν το παιχνίδι έχοντας την κατοχή στα πόδια τους, με τους Περιστεριώτες όσο κυλούν τα λεπτά να ισορροπούν.

Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά προσεκτικές στις κινήσεις του και δεν φάνηκαν να θέλουν να ρισκάρουν. Οι αμυντικές τους λειτουργίες ήταν καλές, ενώ οι μεσοεπιθετικές τους προσπάθειες από την άλλη αρκετά φτωχές. Κάτι τέτοιο είχε ως αποτέλεσμα το 0-0 να παραμείνει έως το φινάλε το πρώτου μέρους.

Λαμία – Βόλος 1-1: Κερδισμένοι και οι δύο

Φάση από την αναμέτρηση Λαμία - Βόλος

Λαμία και Βόλος αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν πρώτοι το σκορ αλλά δέχτηκαν την ισοφάριση πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό από το τέρμα που τους έδωσε προβάδισμα.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Λαμία και το Βόλο για τη δεύτερη αγωνιστική των playouts με τις δύο ομάδες να βγαίνουν κερδισμένες από το τελικό αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα οι φιλοξενούμενοι μετά τον πόντο που πήραν είναι η πρώτη ομάδα στα playouts ενώ οι γηπεδούχοι που βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό από το γκολ που δέχτηκαν και βρίσκονται στο +6 από τη θέση που οδηγεί στα μπαράζ.

ΘΕΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΩΝ

Το παιχνίδι ήταν αρκετά κακό με λίγες φάσεις από τις δύο ομάδες και ήταν θέμα… δευτερολέπτων το 1-1. Αρχικά ο Τάσος Κρητικός πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 84′ και λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδο του στην αναμέτρηση, στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα για να δώσει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Ο Βόλος έκανε το 0-1 στο 85′ και ουσιαστικά έδειχνε να αγκαλιάζει το τρίποντο στο χρονικό σημείο που πέτυχε το τέρμα που του έδωσε το προβάδισμα.

Οι παίκτες της Λαμίας όμως που μέχρι το 85′ είχαν απειλήσει ελάχιστα με τη σέντρα και σε βαθιά μπαλιά προς τον Καραμένο κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του έμπειρου επιθετικού από τον Μήτογλου. Πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό από το γκολ του Βόλου η μπάλα στήθηκε στα έντεκα μέτρα.

Ο Ντέλετιτς ανέλαβε την εκτέλεση και ισοφάρισε διαμορφώνοντας το 1-1 που παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα στην αναμέτρηση.

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας (78’ Βλάχος), Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο (78’ Χατζηστραβός), Τζανδράρης (64’ Χατζηστραβός), Ρόμανιτς (70’ Τσούκαλος), Ντέλετιτς, Καραμάνος, Βασιλακάκης (64’ Γκούγκα).

ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Μήτογλου, Γκρίλο, Τέκιο, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαρτόλο (82’ Ριένστρα), Δουβίκας, Νίνης, Μπουένο (71’ Μαρτίνες), Ρενάτο Σάντος (85’ Κρητικός).

ΑΕΛ – Παναιτωλικός 1-1

ΑΕΛ - Παναιτωλικός 1-1 (vids)

Τα είχε όλα εκτός από νικητή ο… τελικός του Αλκαζάρ. Η ΑΕΛ προηγήθηκε με τον Ντουρμισάι, ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με τον Βέργο και η μάχη της παραμονής συνεχίζεται ακόμη πιο δύσκολη μετά το 1-1! O Kνετ έπιασε πέναλτι του Πινακά.

Αγώνας «ζωής και θανάτου» ήταν το σημερινό (4/3) του Αλκαζάρ για ΑΕΛ και Παναιτωλικό, σε ένα πολύ μεγάλο ντέρμπι παραμονής που δεν ανέδειξε νικητή (1-1). Ετσι τα «καναρίνια» παραμένουν στο «+1» από τους «βυσσινί», ενώ σε πιθανή ισοβαθμία των 2 ομάδων όλα θα κριθούν στη διαφορά τερμάτων που θα έχουν, η οποία επί του παρόντος είναι ίδια.
Ο Τζιανλούκα Φέστα είχε τον Νάγκι στο τέρμα, τους Μπέρτο, Μπέρτο, Χουσίνο, Μαξιμένκο, Γιακιμόφσκι στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Στίφλερ, Κολομπίνο, Μπεν Χατίρα στον άξονα, τους Ακούνια, Μπεν Χατίρα, Πινακά μεσοεπιθετική τριπλέτα και τον Ντουρμισάι στο «9».
Ο Τραϊανός Δέλλας ξεκίνησε με τον Κνετ κάτω από τα γκολπόστ, τους Τσιγγάρα, Καρασαλίδη, Τσότσαλιτς,Περέιρα στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, τους Εντινγκά,Ταχάρ στον άξονα, τους Μεντόσα, Αριγίμπι στα άκρα και τον Ντίας πίσω από τον Βέργο.

Ο ΚΝΕΤ «ΝΙΚΗΣΕ» ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΠΟ ΤΑ 11 ΒΗΜΑΤΑ

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ΑΕΛ να «φορτώνει» την αριστερή της πλευρά, όπου βρίσκονταν οι Γιακιμόφσκι, Ακούνια. Οι γηπεδούχοι έπαιζαν πολύ από εκεί και στο 8′ έφτασαν μια ανάσα από το ανοίξουν το σκορ, όταν καταλογίστηκε πέναλτι σε χέρι του Καρασαλίδη μετά από τακουνάκι του Πινακά. Ο νεαρός φορ ανέλαβε και την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών, όμως ο Κνετ έπεσε σωστά στη δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ. Λίγο αργότερα (12′) ήταν η σειρά των «κυανοκίτρινων» να φλερτάρουν με το γκολ όταν ο Εντινγκά σούταρε από κοντά (σε στατική φάση) αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ και ο αγώνας αποκτούσε ρυθμό.

Η «ΑΛΛΑΓΗ» ΤΩΝ ΜΕΝΤΟΣΑ, ΝΤΙΑΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕ ΑΡΔΗΝ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥΣ

Οι γηπεδούχοι μέχρι το 25′ ήταν ένα κλικ πιο δραστήριοι πάντα από τη συγκεκριμένη πτέρυγα όπου εκείνη τη χρονική στιγμή είχαν 3/7 εύστοχα γεμίσματα, τότε όμως οι φιλοξενούμενοι έστειλαν τον Ντίας μπροστά από τον Τσιγγάρα και ο Μεντόσα ανέλαβε πιο ελεύθερο ρόλο. Οι «κυανοκίτρινοι» πήραν μέτρα, έφταναν μέχρι το 1/3 των «βυσσινί» και μεταξύ άλλων σημείωσαν ένα γκολ με τον Βέργο (όμορφο σε εκτέλεση και δημιουργία) που όμως ακυρώθηκε γιατί ο επιθετικός τους ήταν εκτεθειμένος.

ΟΜΟΡΦΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΟΥΡΜΙΣΑΪ

Υπό αυτές τις συνθήκες όλα έδειχναν πως το ημίχρονο θα λήξει χωρίς σκορ, όμως στο 44′ «μίλησε» ο Ντουρμισάι. Ο φορ των «βυσσινί» κατέβασε την μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή, γύρισε το σώμα του, σούταρε και έστειλε την μπάλα στην άλλη γωνία του Κνετ. Ετσι το ημίχρονο βρήκε την ΑΕΛ μπροστά με 1-0 και την ψυχολογία της στα ύψη.

Ο ΒΕΡΓΟΣ ΣΚΟΡΑΡΕ ΞΑΝΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΕΛ

Σέντρα στο δεύτερο μισό και ο Παναιτωλικός μπήκε δυνατά. Στα πρώτα λεπτά πρέσαρε την πρώτη μπάλα και στο 50′ έφτασε στην ισοφάριση, όταν ο Μεντόσα έπαιξε έξυπνα και όμορφα κάθετα για τον Βέργο, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Νάγκι στην κλειστή του γωνία.  Μάλιστα αυτό ήταν το 3ο φετινό του τέρμα στη σεζόν και τα προηγούμενα 2 ήταν κόντρα στους «βυσσινί», στον πρώτο γύρο. Αυτόματα η αναμέτρηση ξεκίνησε από το «μηδέν» και σταδιακά στην εξίσωση των «μονομάχων» έμπαινε ο όρος διαχείριση. Οι γηπεδούχοι άρχισαν να ανεβαίνουν όλο και πιο ψηλά, ενώ οι φιλοξενούμενοι σα να περίμεναν. Στα επόμενα λεπτά οι «βυσσινί» έπαιρναν μεν κεφαλιές σε στατικές μπάλες όμως δεν έφτιαχναν «καθαρή» φάση, ενώ την ίδια στιγμή οι «κυανοκίτρινοι» έφτασαν στο 60′ κοντά στο 1-2 όταν ο Μεντόσα έψαξε ξανά τον Βέργο με τον γκολκίπερ της ΑΕΛ «εξουδετερωμένο», αλλά ο Μαξιμένκο έδιωξε προ του αντίπαλου στράικερ που ήταν μόνος με κενή εστία.

Η ΑΕΛ «ΚΥΡΙΑΡΧΗΣΕ» ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΚΟΥΝΙΑ, ΜΠΕΡΤΟΣ ΕΦΤΑΣΑΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΚΟΛ

Κάπου εκεί οι γηπεδούχοι έπαιξαν φουλ επίθεση με την είσοδο του Μουκάντζο, όπου και «γύρισαν» τη διάταξή τους σε ένα 4-4-1-1, με τον τελευταίο κοντά στον Ντουρμισάι. Οι φιλοξενούμενοι άργησαν να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα και για περίπου 3-4 λεπτά ο αγώνας παίζονταν μέσα στα καρέ του Κνετ και οι «βυσσινί» απώλεσαν μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν. Πιο συγκεκριμένα με τους Ακούνια (αρχικά με προβολή του όπου Τσιγγάρας έβαλε την κόντρα και η μπάλα πέρασε κόρνερ και ύστερα με κεφαλιά) και Μπέρτο (το σουτ του πέρασε «ξυστά»  δίπλα από το δοκάρι), οι οποίοι «άγγιξαν» το 2-1.

ΜΕ ΤΡΙΑΔΑ ΣΤΑ ΣΤΟΠΕΡ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ, ΠΟΥ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΜΕ ΒΕΡΓΟ

Αυτόματα οι φιλοξενούμενοι (με την είσοδο του Μαλή) «γύρισαν» σε τριάδα στα στόπερ και έκτοτε ναι μεν οι «βυσσινί» κρατούσαν μπάλα και είχαν μεταφέρει το παιχνίδι στο «κυανοκίτρινο» μισό, δεν έβγαλαν κάποια «καθαρή» ευκαιρία. Οι φιλοξενούμενοι αμύνονταν σωστά και ήθελαν να παίξουν στην κόντρα, όπου μάλιστα ο Βέργος λίγο πριν το φινάλε απείλησε με το κεφάλι.

MVPΟ Κνετ. Ο Αυστριακός γκολκίπερ εκτινάχθηκε στο 8′ και είπε «όχι» στον Πινακά από τα 11 βήματα. Ηταν σταθερότατος σε όλο το ματς.
Στο ύψος του: Οι Ακούνια, Ντουρμισάι έχουν κάνει πάρα πολύ καλό ματς για την ΑΕΛ, ενώ ο Γιακιμόφσκι είχε (ξανά) εξαιρετικά χτυπήματα σε στατικές μπάλες. Για τον Παναιτωλικό ξεχώρισαν οι Βέργος, Μεντόσα, Ντίας.
Αδύναμος κρίκος: Ο Μπεν Χατίρα. Δεν κατάφερε να παίξει κάθετα και να γίνει απειλητικός για τα καρέ του Παναιτωλικού.
Η «γκάφα»: Ο Ακούνια ήταν εκ των κορυφαίων του γηπέδου σε συνολική απόδοση, όμως στις αρχές του δεύτερου μισού και λίγο μετά το 1-1 η ΑΕΛ βγήκε στο τρανζίσιον χάρις σε εκείνον, όμως η τελική του πάσα για τον Μπεν Χατίρα που έκανε κίνηση στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας ήταν πάρα πολύ δυνατή και δεν έγινε ευκαιρία.
Το «στραγάλι»: Σωστά δόθηκε το πέναλτι υπέρ της ΑΕΛ και ακυρώθηκε το γκολ του Βέργου. Ο Ευαγγέλου και το VAR δεν έδειξαν κάτι (και σωστά) σε «βυσσινί» «φωνές» για μαρκάρισμα του Τσότσαλιτς επί του Βέργου, όμως ο ρέφερι «χάρισε» κάρτες, κυρίως στον Γιακιμόφσκι σε 1-2 περιπτώσεις.
Το «ταμείο» του gazzetta.gr: Η ΑΕΛ είχε περισσότερες «καθαρές» φάσεις (μεταξύ άλλων και το χαμένο πέναλτι), όμως άνοιξε το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα, ενώ ο Παναιτωλικός είχε από μία καλή στιγμή στο 0-0 (με Εντινγκά) και 1-1 (Βέργος).
ΑΕΛ: Ναγκί, Μπέρτος, Στίφλερ, Μαξιμένκο, Πινακάς (67′ Μουκάντζο), Μπεν Χάτιρα (87′ Γκράουρ), Κολομπίνο, Χουσίνο (46′ Ηλιάδης), Ακούνια, Γιακιμόφσκι (84′ Τσόσιτς), Ντουρμισάι (84′ Νούνιτς).
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ, Τσιγγάρας, Τσότσαλιτς, Περέιρα, Καρασαλίδης, Εντιγκά (86′ Ντάλσιο), Ταχάρ, Ντίας, Μεντόσα (86′ Μανθάτης), Αριγίμπι (73′ Μαλής), Βέργος

Η βαθμολογία των playouts μετά απ’ τη 2η αγωνιστική

Ντουρμισάι και Περέιρα δίνουν μάχη για την μπάλα στην αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Παναιτωλικό για τα playouts της Super League Interwetten.

Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία των playouts της Super League Interwetten μετά από την ολοκλήρωση της 2ης αγωνιστικής.

Το Σάββατο (3/4) ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της Super League Interwetten. Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Παναιτωλικό, ενώ με το ίδιο σκορ (1-1) έληξε και το παιχνίδι ανάμεσα σε Λαμία και Βόλο.

Στο παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα της αγωνιστικής, Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Αργότερα, ο ΟΦΗ πήρε σημαντική νίκη απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα επικρατώντας 2-1.