Κλίσινα: Της έκαναν πρόταση να γίνει συνοδός πολυτελείας! (vid) * Ολυμπιακοί Αγώνες: Οι 13 «γοργόνες» που χάρισαν στην Ελλάδα το μοναδικό της μετάλλιο

Κλίσινα: Της έκαναν πρόταση να γίνει συνοδός πολυτελείας! (vid)

Η 29χρονη Ρωσίδα αθλήτρια, Ντάρια Κλίσινα, έκανε την σοκαριστική αποκάλυψη στο «sports.ru» για το περιστατικό που συνέβη πριν από μερικούς μήνες, έχοντας δεχθεί πρόταση αρκετών χιλιάδων ευρώ μηνιαίως!

Η Κλίσινα, ούσα ασημένια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου του 2017 στο Λονδίνο, ανέφερε πως μέσω μηνύματος στα social media από άγνωστο αποστολέα, της έγινε πρόταση έναντι 200.000 ευρώ τον μήνα, ώστε να εκτελέσει καθήκοντα… συνοδού πολυτελείας.

Στους Ολυμπιακούς μέσω… CAS η Κλίσινα - sports.ert.grΝτάρια Κλίσινα: Ρωσίδα καλλονή, μόνη, ψάχνει... | Protagon.gr

«Σκέφτηκα “είμαι εγώ γυναίκα που μοιάζει ότι θα μπορούσα να απαντήσω θετικά σε μια τέτοια προσφορά;”» είπε, αφού πρώτα τόνισε ότι δεν είχε καμία διάθεση ν’ ασχοληθεί με το μήνυμα, ούτε καν να ξεσπάσει τον θυμό της στον αποστολέα της πρότασης που του έγινε…

Ολυμπιακοί Αγώνες: Οι 13 «γοργόνες» που χάρισαν στην Ελλάδα το μοναδικό της μετάλλιο (pics)

Η πιο σπουδαία ημέρα της Ελλάδος σε ομαδικό άθλημα στους Ολυμπιακούς Αγώνες έχει άρωμα γυναίκας.

Η εθνική ομάδα πόλο γυναικών στην πρώτη της συμμετοχή σε Ολυμπιακούς Αγώνες, στην έδρα της την Αθήνα, στέφτηκε “ασημένια” Ολυμπιονίκης.

Έφτασε έως τον τελικό με την Ιταλία και εκεί στην παράταση στον αγώνα της 26ης Αυγούστου 2004 θα ηττηθεί με 10-9. Για να παίξει στον τελικό επικράτησε με 6-2 της Αυστραλίας (1η το 2000) στον ημιτελικό και με 7-4 της Ρωσίας στον προημιτελικό.

Στον όμιλο κέρδισε με 8-6 το Καζακστάν, έχασε με 7-2 από την Ιταλία και αναδείχθηκε ισόπαλη (7-7) με την Αυστραλία. Προπονητής της ομάδας ήταν ο Κούλης Ιωσηφίδης με άμεσο συνεργάτη τον Γιώργο Μορφέση.

Ο Πειραιώτης Κούλης Ιωσηφίδης είναι και ο μοναδικός Έλληνας προπονητής με Ολυμπιακό μετάλλιο σε ομαδικό άθλημα αλλά και ο μοναδικός που συμμετείχε με την εθνική γυναικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες (2004, 2008).

Η εθνική ομάδα είχε παλέψει και στο προ ολυμπιακό του Παλέρμο με προπονητή τον αείμνηστο Τάκη Μίχαλο για να παίξει στο πρώτο ολυμπιακό τουρνουά γυναικών στο Σίδνεϊ το 2000 αλλά δεν τα είχε καταφέρει.

Την ομάδα αποτελούσαν 13 παίκτριες οι οποίες ήταν οι: Ελληνάκη, Καραπατάκη, Οικονομοπούλου, Μωραϊτη, Καραγιάννη, Λιόση, Κοζομπόλη (ΑΝΟΓ), Ρουμπέση, Μελιδώνη, Λαρά, Μωραϊτίδου, Μυλωνάκη (ΝΟΒ), Ασιλιάν (Ολυμπιακός).